20 "(500mm) песок филтер и пумпата на системот за

Краток опис:

250kpa Макс работен притисок.

● dial вентил 5 начин, вклучувајќи филтрација, пена, исплакнете, отпад, затворена.

● отпорен на корозија и УВ отпорни на телото.

● стандардна пумпа и цврста филтер база, лесен за инсталација и сервис.

● Underdrain со несакани дупчиња laterals црпи вода рамномерно низ целиот дијаметар од песок кревет за поголем проток, подобро филтрација, повеќе циклуси и поефикасно backwashing.

● Погоден за базени од сите видови и големини.


 • Порт: Жеџијанг
 • детали за производот

  Тагови производ

  Женг 250kpa Макс работен притисок.

  Женг dial вентил 5 начин, вклучувајќи филтрација, пена, исплакнете, отпад, затворена.

  Женг Отпорен на корозија и УВ отпорни на телото.

  Женг Стандардна пумпа и цврста филтер база, лесен за инсталација и сервис.

  Женг Underdrain со несакани дупчиња laterals црпи вода рамномерно низ целиот дијаметар од песок кревет за поголем проток, подобро филтрација, повеќе циклуси и поефикасно backwashing.

  Женг Погодно за базени од сите видови и големини.

   

  Точка бр А B C
  J0550320 825mm 500mm 50мм
  J0550820 825mm 500mm 50мм

   

   

   

   

  Точка бр А B
  J0550320 840mm 730mm
  J0550820 840mm 730mm

  Apprived од ETL, CE, ROHS

  Обезбеди со 12 месеци гаранција и долго маркетинг поддршка


  5-Позиција Топ-приклучок вентил

  материјали за сите делови на безбедноста, резервоарот направени од ХДП


  Долгорочните laterals висока Тек

  Едноставен, интуитивен манометар за брз увид

  Мали наредби дозволено без MOQ граница.

  45 дена за испорака ветува со екстра 1% попуст на одложување 1 недела, 2% попуст за одложување 2 недели ......

  Competitve цена во споредба со другите продавачи со ист квалитет и услуга.

  Точка бр Опис Херц Површина на филтер Потребни песок Проток цевка Големина
  J0550320 20 "дијаметар на филтер со 0.75hp пумпа 60 2.0 sq.ft. 176 lbs 44 ГПМ 1 1/2 "
  J0550820 500mm дијаметар на филтер со 550W пумпа 50 0,19 метри 80 кг 10 m³ / h 38mm

 • Претходна:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !