8 Серија Супер пумпа проток

Краток опис:

● супер моќен пумпа за сите видови и големини на базен, во земјата бањи.

● Голем обвивка цедилка овозможува голем проток на вода.

● кошница цедилка со внатрешна ребра обезбеди тече кога е полна со лисја и остатоци.

● случај едно парче без завртки осигура Супер тивко работење.

● High-Tech мотор со квалификувани материјал овозможи со кулер трчање и подолг живот.

● Погоден за сите типови и големини на базен, во земјата бањи.


 • Порт: Жеџијанг
 • детали за производот

  Тагови производ

  ЖенгСупер моќен пумпа за сите видови и големини на базен, во земјата бањи.

  Женг Голема обвивка цедилка овозможува голем проток на вода.

  Женг кошница цедилка со внатрешна ребра обезбеди тече кога е полна со лисја и остатоци.

  Женг Едно парче случај без завртки осигура Супер тивко работење.

  Женг Високо-технолошкиот мотор со квалификувани материјал овозможи со кулер трчање и подолг живот.

  Женг Погоден за сите типови и големини на базен, во земјата бањи.

  Точка бр L
  J18008 12,72 "(323mm)
  J20008 13.54 "(344mm)

  11

  Apprived од ETL, ROHS

  Обезбеди со 12 месеци гаранција и долго маркетинг поддршка

  ПЕРФОРМАНСИ кРИВА

  ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ

   

  Точка бр Напон Херц Внесете излез засилувачи Проток цевка Големина
  J18008 220-240 50 1600W / 2hp 1150w / 1.5HP 5.9 28 m³ / h 2 "(50.8mm)
  J20008 220-240 50 2200W / 3HP 1500W / 2hp 8.2 32 m³ / h 2 "(50.8mm)

  Мали наредби дозволено без MOQ граница.

  45 дена за испорака ветува со екстра 1% попуст на одложување 1 недела, 2% попуст за одложување 2 недели ......

  Competitve цена во споредба со другите продавачи со ист квалитет и услуга.  Бр Опис Бр Опис
  1 капак 10 Куќиште на пумпа О-прстен
  2  О-прстен 11 Куќиште на пумпа
   3  цедилка Обвивка 12 Куќиште на пумпа завртки
   4  мозоци приклучок 13 пумпа Насловна
   5 Diffuser О-прстен 14 Мотор О-прстен
   6  дифузор 15 завртки
  7 коло Покрие 16 мотор
  8  Работно коло 17 кошница
  9 Заптивка на вратило 18 оператор
 • Претходна:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !