Автоматски базен Корица пумпа

Краток опис:

J01803 потопни базен / бања капак отцедник

● Дизајниран за отстранување на вода од базен покрива

● Изграден на hi-влијание отпорни на пластични

● Со оклоп влезот и база спречи големи цврсти материи да влезат пумпа

● Опремени со автоматски ресетирање топлинска заштитник

● Обезбеди со 12 месеци гаранција и долго маркетинг поддршка


 • Порт: Жеџијанг
 • детали за производот

  Тагови производ

  Женг J01803 потопни базен / бања капак отцедник

  Женг Наменета за отстранување на вода од базен покрива

  Женг Изграден на hi-влијание отпорни на пластични

  Женг Покриени влезот и база спречи големи цврсти материи да влезат пумпа

  Женг Опремени со автоматски ресетирање топлинска заштитник

  Женг Обезбеди со 12 месеци гаранција и долго маркетинг поддршка

   

  Потребни Напојувања 115V, 60Hz
  моќ коњ  0.25HP
   течни Temp.Range  Max.77˚F (25C)
   операција Позиција  Вертикално
   Индивидуалните гранка коло задолжителни  15Amp
   Оперативен Длабочина Почнувајќи мин  3/4 "
   Нивото на водата Завршува Макс  1/4 "
  Ослободување од одговорност 1 "NPT (25mm)

  Опис

  Ова целосно автоматска пумпа започнува секој 2-1 / 2 минути и ќе трае 5 секунди. Ако сетила нема вода, тоа ќе престане. Ако сетила вода, таа продолжува да работи додека водата се пумпа до 1/4 "длабоко. тогаш тоа оди во 7 минути циклус е брзо откривање, почнувајќи 4 пати поголема од првата минута, два пати на втората минута, а еднаш по минута за следните 4 минути. Ако од последната проверка не е откриен вода, таа продолжува циклусот (трчање 5 секунди секој 2-1 / 2 минути) додека не се чувствува вода повторно.

  GPH (LPH) со вкупна нозе (М)

   

  3 ' (0.91) 5 ' (1.52) 10 " (3.05) 15 ' (4.57) 18 " (5.49) 20 ' (6,09) 22 ' (6.70)
  1600gal (6057L) 1524gal (5769L) 1260gal (4770L) 924gal (3498L) 648gal (2453L) 372gal (1408L) 0gal (0L)

  Мали наредби дозволено без MOQ граница.

  45 дена за испорака ветува со екстра 1% попуст на одложување 1 недела, 2% попуст за одложување 2 недели ......

  Competitve цена во споредба со другите продавачи со ист квалитет и услуга.

   
   
   

  Бр Опис
  1 база
  2 екран
   3 Шилд
  4 Работно коло
  5 мотор

   

   


 • Претходна:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !