Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Прашања и Одговори за компанијата

Како да се обезбеди квалитетот на вашите производи?

Имаме воспоставено совршена синџирот на снабдување се состои од строго filtrated одлични добавувачи и секој производ ќе бидат тестирани пред да ја напушти нашата фабрика.

Дали имате било какви сертификати што е потребно на нашиот пазар?

Да, сите наши производи се ETL / CETL / CE / ROHS / ЦИК потврдија. Ние, исто така, можат да аплицираат за посебен сертификат дека е потребно во вашиот пазар.

Дали ви обезбеди примероци? тој е слободен или не?

Примероци се достапни за вас, но треба да се плати. Ви благодариме за вашиот љубезно разбирање.

Како за условите на плаќање?

T / T е најмногу се препорачува, Paypal / Western Union / LC и други услови на плаќање се исто така прифатлива

Можете да го направите OEM за нас?

Да, ние обезбеди OEM, ODM, OBM за да се исполнат барањата на различни на вашиот бизнис.

Како е гаранција?

Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција, бидејќи стоката да ја напушти нашата фабрика. Ние, исто така, обезбеди долгорочна маркетинг и после-продажба поддршка, професионален инженер ќе ви помогне да се препорача на најпогодни производи по проучувањето на барањата на вашите клиенти, и да ги прилагодите решение за било која од вашите посебни апликации

Прашања и Одговори за производи

Зошто мојот пумпа работи со гласна бучава и мотор стане многу жешко?

Обично тоа е предизвикана од насилната транспорт, bents вратило и роторот трие со статор кога моторот работи. Ве молиме проверете дали пакетот е во добра состојба кога пумпата ќе стигне.

Зошто мојот пумпа привлекува малку вода?

Ако на пумпата, исто така, го прави чуден звук кога едвај црпи вода, Ве молиме да ја размонтираат пумпа и проверете дали на работно коло е заглавена по малку камења. Ова може да се случи во нови гради базени кога ќе го инсталирате на пумпата без да се исчисти од мали камења. Ако не постои чуден звук, проверете дали имате инсталирано правилно, тоа може да се случи, кога твојот вакуум опрема не успее.

Мојата пумпа мотор изгорена, како што може да се случи?

Проверете дали сте во ред жичен на напонот во двојна пумпа напон.

Сакаат да работат со САД?


WhatsApp Online Chat !